آکــواپنل

محصولات آکواپنل ارائه شده توسط شرکت پادیاو بنا در دو دسته بندی آکواپنل داخلی و خارجی موجود می‌باشد که در ادامه، توضیحات هر یک به همراه محصولات آورده شده است.

>> آکواپنل خارجی

> آکواپنل داخلی

>> محصولات جانبی آکواپنل

آکــواپنل نمای خارجی (Outdoor)

صفحات مسلح سیمانی آکواپانل ( AQUAPANEL ) ترکیبی فشرده از سیمان پرتلند ، پرلیت منبسط شده و سنگدانه های سبک می باشند که پشت و روی آنها با شبکه توری الیاف شیشه مخصوص مسلح شده است. این محصول توسط شرکت Knauf AQUAPANEL آلمان در اروپا تولید شده و در حال حاضر توسط شرکت پادیاوبنا به بازار عرضه می شود.
به علت عدم استفاده از هرگونه الیاف سلولزی و افزودنی های غیر آلی در فرایند تولید ، این صفحات کاملاً در برابر آبریزش ، رطوبت و شرایط متنوع جوی و اقلیمی مقاوم بوده ، امکان رشد میکرو ارگانیزم هایی مانند قارچ یا کپک در آنها وجود نداشته و مشکلاتی نظیر تورم ، گسیختگی ، افزایش ابعاد و … در آنها رخ نمی دهد. نظر به مسلح بودن این پنل ها به شبکه توری ، امکان خم کردن این صفحات در حالت خشک تا شعاع 3 متر نیز وجود دارد که قابلیتی کاربردی جهت خلق طرح های دکوراتیو در نمای ساختمان ها می باشد.
ساختار دیوار خارجی کناف با استفاده از صفحات مسلح سیمانی آکواپانل خارجی (AQUAPANEL Cement Board Outdoor) راهکاری مناسب و بهینه جهت اجرای دیوارهای پیرامونی ساختمان ها به جای ساختارهای سنتی است . این ساختار با وزن بسیار سبک ، قابلیت اجرای سریع با ضخامت بسیار کم ساختار و مشخصات عملکردی فراتر از الزامات مقررات ملی ساختمانی کشور در زمینه عایق بندی حرارتی ، صوتی و مقاومت در برابر حریق ، ضمن کاهش بارهای مرده ساختمان و تسریع عملیات اجرایی ، کمک شایانی به کاهش هزینه های گزاف سازه ای و آسایش ساکنین در حین بهره برداری از ساختمان نموده و دوام طولانی مدت آن در برابر عوامل مخرب جوی مطابق با مدارک فنی اتحادیه اروپا مورد تأیید قرار گرفته است. از این ساختار در بسیاری از پروژه های داخل و خارج کشور استفاده می شود.

آکــواپنل داخلی (Indoor)

صفحات مسلح سیمانی آکواپانل داخلی که مطابق با جدیدترین فن آوری روز دنیا توسط شرکت کناف آکواپانل آلمان تولید می شوند، راه حل هایی ایده آل جهت استفاده در ساختارهای دیوار جداکننده و سقف کاذب محیط های مرطوب مانند حمام ها ، سرویس های بهداشتی ، سونا ، استخرها و محیطهای تهیه و تولید مواد غذایی ارائه می نمایند. صفحات سیمانی آکواپانل داخلی ضمن مقاومت صد در صدی در برابر رطوبت ، طبله ننموده ، در مجاورت با رطوبت ، آبریزی و یون های آزاد کلر ، نرم و گسیخته نشده همچنین شکل و استحکام اولیه خود را از دست نمی دهند.
مزایایی چون قابلیت خم شدن در حالت خشک تا شعاع یک متر ، سبکی وزن و برش و نصب آسان با ابزار دستی، این محصول را به گزینه ای مناسب برای مهندسین معمار ، شرکت های مهندسی مشاور و پیمانکاران ساختمانی، تبدیل نموده است.
صفحات سیمانی آکواپانل داخلی محصولی غیر قابل اشتعال ( گروه A1 ) و مقاوم در برابر بارهای ضربه ای (سخت و نرم) می باشد. ساختارهای داخلی آکواپانل دارای مزایایی همچون مقاومت بالا در برابر آتش سوزی ، عایق مناسب صدا و حرارت بوده و قابل استفاده در هرنوع فضای خیس و در معرض رطوبت داخلی ساختمان ها با کاربرهایی مانند بیمارستان ها ، محیط های ورزشی ، آموزشی ، اداری ، تجاری و مسکونی می باشند . پنل سیمانی آکواپانل همچنین به دلیل عاری بودن از مواد آلی ، در برابر رشد قارچ و کپک مصون بوده و در برابر برخی مواد شوینده و شیمیایی مانند مواد ضد عفونی کننده کلر نیز مقاومت کامل دارد.

محصولات جانبی آکواپنل